5 kombinime ngjyrash kuzhine qe mund ti pershtaten stilit tuaj

kitchen-design-software

Black & White

Nese nuk doni te shqetesoheni per te shkuar ndonjehere jashte stilit, atehere kjo eshte zgjedhja per ju. E zeza eshte mungesa e te gjitha ngjyrave dhe eshte e sofistikuar dhe e fuqishme. Ne te kundert, e bardha eshte prania e te gjitha ngjyrave dhe promovon hapjen, pastertine dhe mendimin krijues

YELLOW & GRAY

Bashkimi i te verdhes me grine siguron nje bukuri freskuese ne kuzhinen tuaj. Grija jep nje hijeshi delikate ndersa e verdha mund te shtoje nje efekt pozitiv. Rera e sahara e verdhe dhe gri masala ne kete kuzhine krijojne nje ekuiliber te persosur te nenvleresuar dhe te guximshem.

BLUE & BROWN

Blu dhe kafja eshte nje skeme klasike e ngjyrave; mendoni per token dhe qiellin. Eshte gjithashtu nje kombinim teper i gjithanshem. Duke rregulluar gjallerine e seciles ngjyre, ju mund ta beni kuzhinen tuaj te ndritshme dhe energjike, ose te qete dhe qetesuese. Bismark blu dhe kafe prej lekure ne kete kuzhine krijojne nje estetike te rafinuar dhe natyrore. Kjo skeme ngjyrash zakonisht çifton mire me materiale te ekspozuara si druri, betoni dhe metale.

RED, BLACK & WHITE

Vendosja e te kuqes ne nje çift te zi dhe te bardhe siguron nje estetike krejt te re. E kuqja bie diku midis pasurise se zeze dhe qartesise se bardhe, duke e bere ate nje ngjyre te persosur per tu kombinuar me te kundertat polare te zeze dhe te bardhe. Kjo kuzhine krijon nje game te gjalle dhe energjike me ngjyren e kuqe te kuqe te ndezur dhe te zeze, qe sigurisht do te frymezoje disa kuzhina te shkelqyera shtepiake.

ALL WHITE

Te gjitha kuzhinat e bardha japin nje ndjenje te hapjes dhe pastertise. Ato jane freskuese dhe te fresketa, e cila eshte e persosur per hapesirat e kuzhines. Nese keni nje kuzhine me te vogel dhe po kerkoni t’i jepni nje ndjenje me te hapur, kjo skeme ngjyrash eshte per ju. Per te shtuar pak nderlikim, nga e gjithe kjo kuzhine e bardhe, vendosni thekse si pullat e furres se kuqe, dorezat e dollapit te arit dhe ndriçimin modern me varese.

 
 

Related posts